Publikace ke stažení

V různých ekosystémech plži hrají důležitou roli při rozmělňování odumřelých částí rostlin. Umí nás ale na zahradě i potrápit. Jak na ně?

Ve střední Evropě se vyskytuje více než 800 druhů mšic. Obvykle najdeme na mladých výhoncích nebo na spodní straně listu. Co dělat, aby v zahradě nezpůsobily škody?

Mravenci se živí hmyzem a uhynulými živočichy, roznášejí semena, a proto zahradu pozitivně ovlivňují. Někdy však muže být jejich péče o mšice na obtíž. Jak s nimi žít?

Se slimáky nám mohou pomoct i různí živočichové. Jak je do zahrady přilákat a udržet? A co to znamená mít na zahradě divoký koutek?

V této brožuře vám ve 13 kapitolách přinášíme malá řešení velkých problémů se suchem. Inspirujte se, jak dopřát zahradě více vody.

Vědomosti o "přírodní zahradě" jsou nevyčerpatelné. "100 nejlepších tipů pro zahradu" je jen výběrem z nich. Nechte se inspirovat!

Jak žijí včelky samotářky, proč bychom si je na zahradě měli předcházet a jak jim správně sestavit domeček? To všechno a mnohem více se dozvíte v této publikaci.

Zajímá vás, jak probíhá certifikace přírodních zahrad? Připravili jsme pro vás přehlednou brožurku, co má zahrada splňovat a jak návštěva našeho poradce probíhá.

Pokud se vám podaří nalákat ještě větší množství opylovačů, můžete se těšit na opravdu bohatou úrodu. Poradíme, které květy jsou nejvyhledávanější.

Jak správně založit dešťový záhon, aby pomáhal udržet vodu na zahradě? A které rostliny pro něj zvolit? To vše najdete v naší elektronické brožuře.

Odborná studie shrnující vhodné druhy rostlin podle jednotlivých stanovišť a správný způsob péče. Praktická publikace o rozsahu více než 50 stran.

Jak správně volit zeleň pro obec? A jaká péče je nutná, aby vše fungovalo, jak má? Na více než 50 stranách shrnujeme poznatky z praxe.

Katalog stromů a keřů vhodných pro výsadby vzhledem ke schopnosti adaptace na klimatické změny shrnuje základní vlastnosti doporučených druhů.

Načerpejte inspiraci na zelené zastínění. Ukážeme konkrétní příklady a doporučíme vhodné konstrukce a systémy. 

Květnaté louky jsou atraktivní, a přesto nenáročné plochy s vysokou druhovou rozmanitostí. Jak je správně založit a pečovat o ně?

I balkon nebo terasa se mohou stát bylinkovou zahrádkou. Poradíme, které druhy zvolit a jak o ně pečovat, aby vám dělaly radost.

Vydejte se za inspirací a naučte se, jak děti vzdělávat o zahradách a v zahradách. Představíme vybraná místa v ČR i Rakousku.

Stromy hrají při ovlivňování klimatu zásadní roli. Jak působí a co můžeme udělat, aby se žilo líp nám i zeleni? To vše a víc zjistíte v naší elektronické publikaci.

Voda je vzácná a podle toho bychom s ní měli pracovat. Přinášíme osvědčené tipy, jak s ní hospodařit ve prospěch vaší zahrady i celé planety.

Praktická příručka shrnující principy přírodního zahradničení pro obce. Zahrnuje i doporučení, jak získat certifikaci.

Inspirujte se v našem přehledu dřevina trvalek, které jsou vhodné pro naše klima a spolehlivě vytvoří přírodně laděnou zahradu.

Získejte cenné informace o zakládání štěrkových záhonů a volbě správného sortimentu od profesionála. O své zkušenosti se dělí Adam Baroš.

Rozkvetlé ulice nejen potěší obyvatele, ale podpoří biodiverzitu ve vaší obci. Naše brožura poskytne základní informace, jak na to.

Rašelina je vzácná a její těžba nevratně poškozuje biotopy. V zahradničení se bez ní umíme obejít. Poradíme, čím ji nahradit.

Osázení výsadbových mís je nejen estetické, ale také velmi praktické. Tato brožura vám nabídne ověřené tipy na sortiment a realizaci.

Podíl organické hmoty v půdě zásadně ovlivňuje její kvalitu. Zjistěte, jak ji obohatit o humus a vytvořit rostlinám optimální podmínky.

I ve městech a na vesnicích lze podporovat biodiverzitu. Inspirujte se, jak vytvářet rozličné biotopy ve prospěch obyvatel i přírody.