Co je to Ukázková přírodní zahrada

Ukázková přírodní zahrada nejenom splňuje kritéria pro udělení základní plakety, ale tato kritéria převyšuje určitými zvláštnostmi, vyniká nad průměrnými nebo standardními zahradami. To může být dáno uspořádáním zahrady, tematickým zaměřením, ale také speciálním využitím a zpracováním zahradních produktů, turistickou atraktivitou apod.

Ukázková přírodní zahrada musí být přístupná veřejnosti v pravidelných časech, při speciálních příležitostech či po domluvě předem.

V Ukázkových přírodních zahradách se můžete osobně přesvědčit, jak to funguje  a najít zde inspiraci pro vlastní zahradu. V roce 2020 je v ČR již 103 takových zahrad. Jsou to zahrady různých typů. Od veřejně přístupných ploch, přes školní zahrady, produkční zahrady až k zahradám soukromým. Informace a fotografie všech ukázkových zahrad najdete v naší galerii.

Máte obzvláště krásnou či pozoruhodnou přírodní zahradu?
Chcete se podělit o vaše znalosti tematiky přírodních zahrad a zkušenosti z vlastního přírodního zahradničení? Chcete ukázat Vaši zahradu nejen rodině, přátelům a známým, ale také předávat myšlenku přírodních zahrad široké veřejnosti? Pomocí zahradní plakety můžete dát viditelné znamení toho, že jste ochotni tak učinit. Navíc se můžete stát součástí nabídky produktu zahradní turistiky.

Pokud Vaše zahrada splňuje nejdůležitější podmínky pro získání plakety Ukázková přírodní zahrada, můžete se zapojit! Více se dozvíte zde.

Login

Lost your password?