13 let přírodních zahrad v ČR aneb příběhy zahrad

Publikace vydaná při příležitosti výročí 13 let přírodních zahrad v ČR, které jsme slavili v roce 2014.

Poslali jste nám okolo 30 nádherných, inspirativních a často vtipných příběhů a také mnoho fotografií z celé republiky. Poskládali jsme je do brožurky podle regionů.

Najdete zde příběhy několika soukromých zahrad a jejich majitelů, kteří vyprávějí, jak se k přírodnímu zahradničení dostali a co jim přírodní zahrady přináší.

Své příběhy poslali i uživatelé školních zahrad a zahrad ekocenter. Lidé kolem těchto zahrad vyprávějí o tom, jaká úskalí museli při realizaci svých projektů překonávat, jak dosáhli kýženého úspěchu a jak se jim podařilo zapojit do péče o zahradu děti. V těchto příbězích mohou čtenáři objevit také spoustu tipů, jaké hry a aktivity dělat s dětmi na zahradě.

Ukázalo se, že máme fanoušky přírodního zahradničení i mezi politiky. Kraj Vysočina již několik let vypisuje granty přímo na přírodní zahrady, což není úplnou samozřejmostí. Politici z tohoto regionu přispěli do souboru příběhů svým vyprávěním o tom, proč přírodním zahradám fandí.

V brožurce se setkáte také se zahradami, které jsou součástí farmy. Své příběhy poslaly i terapeutické zahrady, různé typy venkovských zahrad, zahrady, které aplikují permakulturní principy i zahrady typu lom nebo salaš. Hodně zahrad je provozováno neziskovými organizacemi, které zahrady udržují pro veřejnost.

Stahujte ZDE.

Login

Lost your password?