portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

Chaloupka Na dobrém konci

Výrazným znakem této zahrady je její estetický účinek, prolínání s přírodou a meditativní kvality – její prostředí nabízí inspiraci, jak dosáhnout harmonie a krásy v designu a jeho realizaci.

V rozsáhlé zahradě, která získala také certifikát ukázkové přírodní zahrady brněnské Veroniky, jsou realizovány permakulturní přístupy. V zóně nejblíže k domu najdeme polykultury planých i kulturních jedlých rostlin, na pozemku se můžeme inspirovat různými typy vyvýšených záhonů (z kamení, z proutí, tvary spirál…), dále od domu najdeme velký mandalový záhon. Na pozemku je několik jezírek, sauna, maringotka pro pobyty ve tmě, dále chov slepic a kachen a velká partie jedlého lesa s nejrůznějšími ovocnými stromy, včetně netypických druhů jako je muďoul, fíkovník nebo moruše, a se stromy nesoucími ořechy (tvrdý sad). Jsou tu i partie pavlovnií, dřezovce a dalších zajímavých druhů dřevin. Majitelé projektu se zejména zaměřují na pěstování světelného kořene a na včelaření.

V místě se konají pobytové kurzy (jóga, tai-chi, meditace, pobyty ve tmě a podobně), je zde ideální prostředí pro ty, kdo chtějí pracovat na různých způsobech harmonizace svého života.

Adresa: Hněvkovice 53, 582 94 Havlíčkův Brod

Kontaktní údaje: Lucie Burianová, tel. 777 653 987; burianova.lucie@centrum.cz; https://www.nadobremkonci.cz/

Otevírací doba: celoročně po předchozí domluvě

Date
25.5.2018
kategorie
Vysočina
štítky
soukromá
Follow Us

Login

Lost your password?