portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

Fexovi

Společně s renovací původního statku v roce 2002 se obnovuje a doplňuje i zahrada kolem domu o rozloze větší jak 5500 m2. Vzniká přírodní zahrada pro všech pět smyslů.

Průchodem vedle domu vejdete do rozlehlé zahrady, kde se otevírá pohled na různá zákoutí. Pro potěchu oka i čichu jsou zde květinové koutky – trvalky, růže, ale i malé loučky, kde kvetou kopretiny, kohoutky, zvonečky… Objevíte vodní plochy – rybníček s rybkami, kde kvetou lekníny a kosatce, studánku, jezírko. Nechybí suché zídky, kde voní mateřídouška a šalvěj.

Naleznete divoké koutky s černým bezem, šípkovou růží, lonicerou, břečťanem, loubincem i kopřivou. Rostou zde starší i mladé listnaté a jehličnaté stromy – javor, jasany, buk, dub, lípa, modříny, smrky, kde hnízdí a koncertuje spousta ptáků, ale i ovocné stromy a keře jako rybízy, angrešty, maliny, ostružiny, borůvky, muchovník, aronie, zimolez kamčatský i záhony jahod. Chuťové buňky si přijdou na své i v bylinkové a zeleninové zahrádce.

Při tiché procházce naší rajskou zahradou můžete spatřit ještěrky, žáby i užovku a slepýše, žije tu s námi ježek a lesní mravenci si tu postavili svůj hrad.

Nechybí ani koutky pro relaxaci a posezení s přáteli.

Adresa: Chrástov 1, 393 01 Pelhřimov

Kontaktní údaje: Jaroslava a Bohumil Fexovi, tel. 728 319 123; jarfex@centrum.cz

Otevírací doba: pouze po předchozí domluvě

Psům není vstup povolen.

Date
25.5.2018
kategorie
Vysočina
štítky
soukromá
Follow Us

Login

Lost your password?