portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

Kopřiva & Kopřiva

Permakulturně řešená zahrada u městského rodinného domu, zajímavá rekonstrukce stavby s pomocí slámy a hliněných omítek.
Tento projekt bude cennou inspirací pro každého, kdo řeší v permakulturním duchu městskou zahrádku u rodinného domku, kdy je třeba zachovat určitou úpravnost a úhlednost pozemku, a přitom aplikovat prakticky všechny obvyklé permakulturní postupy. Poblíž obytného domu jsou plochy pro hry dětí, stranou po okrajích a v zadní části pozemku najdeme polykultury zeleniny, trvalek a drobného ovoce. Zahrada má vzrostlé ovocné stromy, průběžně jsou vysazovány tradiční či „staré“ odrůdy i méně běžné ovocné dřeviny. Je zde vyhrazen prostor pro chov drůbeže (kachny indičtí běžci, slepice česká zlatá kropenka, křepelky) i divočina pro ježky.

V horním patře vilky ze 30. let jsou využity izolace ze slámy a hliněné omítky a konstrukce z přírodního dřeva, výsledkem je neobyčejně krásný a přitom nevtíravý a přirozeně působící interiér, jehož autorem je architekt Oldřich Hozman.

Zajímavé jsou zde také společenské přesahy – paní domu se věnuje semenaření, mj. ve spolupráci s Gengel o. p. s., založila Semínkovnu a komunitní zahradu v Kolovratech, je zakládající členkou vzdělávacího spolku Soova a aktivní členkou Permakultury (CS).

Adresa: K Podchodu 621/11, 104 00 Praha 22

Kontaktní údaje: Alena Kopřiva Chadová, tel. 607 704 611; alena.chadova@gmail.com; http://koprivakopriva.cz/

Otevírací doba: pouze po předchozí domluvě

Vstupné: 200 Kč/hod., počet návštěvníků maximálně 10 ve skupině

Po dohodě nabízíme kurzy a konzultace na téma permakultura, permakulturní zahrada, komunitní zahrada, domácí semenaření plodin, chov indických běžců.

Zvířecí miláčky s sebou prosím neberte.

Date
22.5.2018
kategorie
Praha
štítky
soukromá
Follow Us

Login

Lost your password?