portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

MŠ Slavkovice

Svým vzhledem napodobuje přirozená stanoviště v přírodě, plní výukový, okrasný, ale i rekreační účel. Vychází z místních podmínek a dotváří stávající prostředí mateřské školy. Dětem poskytuje mnoho podnětů k jejich vyžití. Prostředí je pro ně bezpečné a mohou zde přírodu vnímat všemi smysly.

Pro zvýšení druhové rozmanitosti v zahradě najdeme suchá a vlhká místa, smyslový chodník, zeleninové a ovocné záhonky, bylinkovou spirálu, kompostér, motýlí záhon, vrbový tunel, stromy a keře. Součástí je i přirozená kvetoucí louka. Opylování včelami a druhovou pestrost z říše hmyzu podporujeme hmyzím hotelem.

Nedílným prvkem zahrady je smíšený živý plot, který potěší po celý rok svou rozmanitostí květů a plodů. Užitkový je jak pro člověka, tak pro živočichy. Pro živočichy je úkrytem i potravou, člověku prospívá nejen jedlými plody, ale i tím, že zadržuje prach i hluk. Neméně důležitá je i jeho estetická funkce.

Cílem přírodní zahrady je zkombinovat vzdělávací, estetickou a užitkovou hodnotu zahrady, vytvořit pro děti prostředí, kde se budou rozvíjet a vzdělávat.

Adresa: Slavkovice 98, 592 31 Nové Město na Moravě

Kontaktní údaje: Jitka Novotná, tel. 566 598 250; jitka.novotna@nmnm.cz

Otevírací doba: pouze po předchozí domluvě

Date
25.5.2018
kategorie
štítky
Follow Us

Login

Lost your password?