portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

Na Dlani

Malá rodinná zahrada vesnického rázu je charakteristická snahou o vytvoření prostoru, kde se budou dobře cítit lidé, rostliny, ale i zvířata, a to nejen ta divoká, ale i domácí. Volně se tu pohybují slepice, indičtí běžci, morčata, králíci a kočky. Ledacos je u nás proto okousáno a rozhrabáno, ale onacos zase díky roztroušeným bobkům o to víc roste a kvete. Naše zahrada je o hledání kompromisů, je živá, barevná a poskytující stále nová lákadla k pozorování. V kamenných zídkách žijí ještěrky, v jezírku bydlí žáby, v noci nám kolem domu dupou ježci a ráno nás budí kohout a ptáčci. Plocha je poměrně hustě osázená (zeleninové záhony, ovocné stromy, jedlé keře, trvalkové a bylinkové záhony a výsadba původních druhů dřevin). Typické pro naši zahradu je i množství ručně vyrobených drobností poskytující krásu i užitek (krmítka, domečky pro zvířecí pomocníky, keramické doplňky, závěsy na větve, apod.). Inspiraci tu můžete naleznout i v různých předmětech z dob našich babiček, kterým hledáme nové způsoby využití (osázené nádoby, zátiší, dekorace,…). Zahrada je nejhezčí od dubna do července.

Adresa: Dušejov 160, 588 05

Kontaktní údaje: Iva a Radek Musilovi; tel. 605 127 218; musilova-iva@seznam.cz; http://kozavpetrzeli.cz/;  http://www.kockynakanapi.cz/

Otevírací doba: pouze po předchozí domluvě

Vstupné 50 Kč (děti do 15 let zdarma); možnost prohlídky v AJ a NJ – výše odměny dle uvážení návštěvníka; v zahradě se pohybují drobná domácí zvířata, vstup psů pouze na vodítku.

Herní kout pro děti (pískoviště, vyvýšený domeček, skluzavka, houpačky).

Prohlídku zahrady možno zakončit dílničkou pro dospělí i pro děti (výroba andílků, svícnů, zvířat, lapačů snů, broží, věnečků, zápichů .. ). Nutno domluvit předem. Výše odměny dle uvážení návštěvníka.

Možnost nákupu drobných dekorativních a užitkových předmětů. Drobné občerstvení, možnost posezení a odpočinku jsou samozřejmostí.

Majitelka zahrady je certifikovanou poradkyní pro přírodní zahrady – může Vám poradit (slovem i osobní návštěvou), může být průvodcem na cestě i k Vaší plaketě Přírodní zahrady.

Date
2.10.2019
kategorie
štítky
soukromá
Follow Us

Login

Lost your password?