portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

Na Přehájku

Venkovská zahrada ležící přímo u lesa. Najdete zde květinové, zeleninové a bylinkové záhony, suché kamenné zídky, sad, včelín, chov domácích zvířat (ovce, králíci, drůbež, indičtí běžci..).

Zahrada je vybudována ve svažitém terénu, v údolíčku, které vzniklo po těžbě cihlářské hlíny. Z jedné strany sousedí s venkovským stavením, z ostatních stran je louka a les. Po obvodu jsou vysazeny keře a menší stromy (jeřáb, líska, střemcha, hloh, ptačí zob, různé kaliny, plané růže), jejichž plody jsou na podzim vítanou potravou pro ptáky z blízkého lesa. V zahradě jsou také staré vzrostlé ovocné stromy, kterých si majitelé nesmírně váží, protože poskytují výborné ovoce a v létě příjemný stín.

Další část je vyhrazena k pěstování drobných bobulovin (rybíz, angrešt, josta, černý jeřáb, maliny, ostružiny, kanadské borůvky). Na svazích se pěstují dříny, muchovníky, rakytník, ale i okrasné keře jako hlohyně a skalníky. Na části pozemku je nově založený sad, v nejníže položené části zahrady je malé jezírko, v němž žijí různé druhy žab a čolci. Hned vedle je zeleninová a květinová zahrádka. V zahradě můžete najít množství netradičního ovoce, šlechtěné jeřáby, velkoplodé hlohy, hruškojeřáb, oskeruši a mnohé další.

Svah je upraven suchými kamennými zídkami, na kterých se výborně daří různým bylinkám a mezi kterými se vyhřívají ještěrky. Je zde možno nalézt více jak 60 druhů různých léčivých rostlin. Zahrada je díky množství květin a kvetoucích bylinek hojně navštěvována motýly a včelami. V případě zájmu je možné shlédnout reportáž z naší zahrady vysílanou na ČT 1 v pořadu Kouzelné bylinky 19. 2. 2017 (lze nalézt v archivu pořadu na internetu).

Zahrada, která je založená s citem, která je v souladu s přírodními zákony, která podporuje život ve všech jeho formách, je zároveň zahradou hluboce léčivou, a to jak pro své majitele, tak pro své široké okolí.

Adresa: Všemyslice 37, 375 01  Týn nad Vltavou

Kontaktní údaje: Jana Jungová; tel. 603 966 977; janajungova@seznam.cz; www.zahradyzivota.cz

Otevírací doba: po předchozí domluvě

Vstupné dobrovolné, bylinkářské a zahradnické semináře, kurzy, komentované prohlídky, prodej sazenic a domácích produktů.

Date
21.12.2020
kategorie
Jihočeský kraj
štítky
soukromá
Follow Us

Login

Lost your password?