portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

Obec Roseč

Obec Roseč leží 10 km západně od Jindřichova Hradce na okraji Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. V obci žije 230 trvale žijících obyvatel. Obec je vybavena základní infrastrukturou (veřejný vodovod, kanalizace, plynovod).

V obci Roseč postupně obměnili veřejnou zeleň. Snaží se jí osazovat původními dřevinami. V roce 2020 vytvořili na obecním pozemku ovocný sad a v roce 2021 dešťový záhon. Obec ekologicky řeší i likvidaci odpadních vod z obecní kanalizace, která je napojena na dvě kořenové čistírny odpadních vod. Kanalizace je gravitační proto nepotřebuje k provozu elektrickou energii. V loňském roce byly osázeny ovocné aleje. Pro zadržování vody v krajině májí v obci 4 požární nádrže. Dvě byly zrekonstruovány v posledních čtyřech letech. Tyto rekonstrukce byly financovány z dotačního programu Ministerstva zemědělství. V plánu rozvoje obce počítají s výstavbou nové vodní nádrže na kraji obce, ale i s obnovou obecní zeleně. V obci se nachází penzion Veverčí Dvůr, který patří také do přírodní zahrady. Dále zde mají „Fantazium“ malý park s hrami, scenériemi, soutěžemi a největším soukromým muzeem fosílií. Vždy v létě je na kraji obce vytvořeno bludiště v kukuřičném poli se spoustou záludných otázek.

 

Adresa obce: Roseč čp. 46, 378 46 Roseč

Webové stránky obce: www.rosec.cz

Kraj: Jihočeský

Kontaktní osoba: Miroslava Beránková, e-mail: obec@rosec.cz , telefon: 724 045 929

 

Doplňující informace:

V obci Roseč se nachází tři nemovité kulturní památky Kostel sv. Šimona a Judy, socha sv. Jana Nepomuckého, roubenka z 18. století. V loňském roce se povedlo obnovit kamenný kříž za obcí. V roce 2013 zakoupila obec Roseč farní stodolu, která byla v dezolátním stavu a tu opravila za pomoci místních řemeslníků. Za tuto stavbu získala obec Roseč zlatou cihlu v soutěži Vesnice roku 2018.

Obec Roseč žije bohatým kulturním životem. Každoročně se pořádá masopustní průvod, dětský karneval, andersenova noc, bleší trhy, těšíme se na prázdniny, svatoanenská pouť, rozloučení s prázdninami, drakiáda, mikulášská nadílka, adventní koncert, štědrovečerní zpívání v kostele. Tyto akce občas obohatí setkáním seniorů, traktoriádou či setkáním rodáků.

Date
16.5.2022
kategorie
Jihočeský kraj
štítky
obec
Follow Us

Login

Lost your password?