portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

Pohádková zahrada

Naše pohádková zahrada má rozlohu 3550 m2 a skládá se ze dvou částí – ovocného sadu a interaktivní části zahrady. Obě části jsou využívány, jak ke spontánním pohybovým a badatelským aktivitám, tak i pro realizaci našich vzdělávacích záměrů.

V pohádkové zahradě se najde místo pro odpočinek, pozorování, rozvoj smyslového vnímání a kreativity, ale i prostor k hospodaření na zvýšených záhonech, různé druhy stromů i ovocných keřů s popisky, např. červený jeřáb, rakytník, kdoule, jabloně, švestky, borůvky, rybíz, angrešt aj. Pro bádání tu je mrtvé dřevo, různé druhy hmyzích domečků a šnečkovník ve stinném místě zahrady.

Děti se rády schovávají a hrají si v bludišti z keřů a stromů a v jasmínovém domečku. Využívají tři dřevěné domečky. Pro hrátky s vodou či jiným přírodním materiálem slouží altán uprostřed zahrady s naučnými deskami o hmyzu. Všemi smysly děti vnímají květinovou divokou loučku, stále kvetoucí živý plot a bylinkový záhon, který samy zastřihují a bylinky suší. Pečují i o trvalkový záhon. Stále obsazený je smyslový chodníček a štěrkoviště.

Zahrada je vytvořena díky aktivním pedagogům a rodičům svépomocí a cítí se na ní dobře nejen děti a dospělí, ale i různí hmyzáčci a ptáci. Také naše morčátka a divocí králíci, kteří chodí pravidelně na jetelíček a již 2x tu vyvedli mladé. Trávu ze zahrady využíváme k mulčování nebo kompostujeme.

Adresa: MŠ Pohádka, Brodská 776/5, 591 01 Žďár nad Sázavou (odlouč. pracoviště MŠ Žďár nad Sázavou, p.o., Okružní 729/73 )

Kontaktní údaje: Mgr. Iveta Klusáková, ředitelka školy, e-mail: klusakova@mszdar.cz, tel. 566 623 257, www.mszdar.cz

Otevírací doba: Vzhledem k provozu mateřské školy preferujeme prohlídku po předchozí domluvě, dny otevřené zahrady předem oznámíme na webu MŠ, facebooku, případně i v místních médiích.

Doplňující informace: Vstupné volíme dobrovolné, komentovaná prohlídka bude zajištěna po předchozí domluvě pouze v českém jazyce, herní prvky pro děti lze využít, vstup psů na zahradu není povolen.

Date
2.1.2022
kategorie
Vysočina
štítky
školní
Follow Us

Login

Lost your password?