portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

Přírodní učebna MŠ Řestoky

Zahrada mateřské školy je z roku 1965. Původní rovina, na které byly kovové herní prvky, se začala proměňovat od roku 2003. Místo kovových herních prvků se postupně pořizovaly prvky dřevěné. Od roku 2010 začala mateřská škola pořádat akce pro rodiče s dětmi, při kterých vznikal hmatový chodníček, slámové bludiště, tři vyvýšené záhony, bylinková spirála, hmyzí hotel, vrbičkový tunel, který navazuje na terénní nerovnost s dalším tunelem v něm, hmyzí hotel, divoký koutek, květnatá louka, podzemní telefon, venkovní kuchyňka. Část zahrady před budovou jsme společně s rodiči proměnili v komunitní prostor s lavičkami a okrasnými keři. Posledním projektem je jedlá školní zahrada – rodiče si ze seznamu plánované výsadby vybrali keř, či ovocný strom, který zakoupili a společně se svým dítětem zasadili. V části zahrady najdete sběrnou nádobu na dešťovou vodu, napojenou na okap.

Naše zahrada je nazvaná venkovní učebnou, protože zde vznikla centra aktivit, která dle programu Začít spolu – do kterého je školka zapojena, umožňují přenést činnosti, hry a poznávání do venkovních prostor.

Adresa: Mateřská škola Řestoky 130, 538 51 Řestoky

Kontaktní údaje: Dagmar Krčilová, tel. 777 670 670; msrestoky@seznam.cz; http://www.msrestoky.cz; http://www.skutecnezdravaskola.cz/aktuality/skolni-blog/prirodni-zahrada

Otevírací doba: duben – říjen, po předchozí domluvě

Date
22.5.2018
kategorie
Pardubický kraj
štítky
školní
Follow Us

Login

Lost your password?