Přírodní zahrada Anastazie

Anastazie je první soukromá ukázková přírodní zahrada v Čechách o rozloze 6500 m2 . Těšit se můžete na druhovou pestrost. K vidění jsou zde přírodní biotop, zahrada bylinková, zeleninová, ovocný sad, prvky jako háj předků, vysoká tráva, německá kopa, zvýšené záhony, dešťový záhon, …. Zahradu každý rok doplňujeme o podnětné informace na Stromech poznání, jako například: informace o přírodních zahradách, o významu vody, půdy, stromů a včel v krajině, … Nabídka zahrady je široká, od exkurzí pro odbornou i laickou veřejnost, programy pro školy a rodiny s dětmi, přes netradiční zážitky, jako pikniky v zahradě, rituály či svatební obřady, až po pravidelné akce, kterými jsou Slavnosti vody či Slavnosti světla a naděje.

Naše zahrada Anastazie byla již ve více než 15 renomovaných časopisech, např. Krásný venkov, Venkov a styl, Naše krásná zahrada, Domov, …

Díky nadšencům jsme založili vedle na pozemku Naší zahrádku – první komunitní zahradu v jižních Čechách (o rozloze 3500 m2.), kde moc rádi ctíme principy přírodních a dešťových zahrad, i když nemáme plaketu. Návštěvník tak může vidět tuto mladou zahradu, založenou v roce 2016 na poli zničeném konvenčním způsobem hospodaření a vedle již šťavnatou, zdravou, letitou a vzrostlou zahradu Anastazii. Návštěvník si tak může ověřit, že principy přírodních a děšťových zahrad pracují nejen pro přírodu, ale i pro člověka.

Celý areál je utvářen podle principů rodového statku. Na Rudolfově tak najdete první rodový statek v Čechách.

Těšíme se na vás!

Adresa: Polní 629/9, 373 31 Rudolfov

Kontaktní údaje: Irena Kovářová, tel. 731 508 814; Irena@pozemskenebe.cz;

https://www.pozemskenebe.cz/rubrika/nabidka-zahrad/

Otevírací doba: Na našem webu naleznete vždy aktuální nabídku zahrady včetně otevírací doby.

 

kategorie
Jihočeský kraj
štítky
soukromá

Login

Lost your password?