portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

Přírodní zahrada Kornatice

Mladá zahrada venkovského typu s přímou návazností na krajinu, s velkou trvalkovou kompozicí, pastvou pro včely a motýly, a s obnovenou přirozenou mokřadní plochou.

Vize zahrady: malá soukromá přírodní rezervace, podpora biodiverzity v zahradě, snadná udržitelnost, kreativní místo k setkávání, terapeutické místo – květiny jako brána do srdce

Zahrada byla založena bez rašeliny a použití chemických a jiných biologických přípravků podle návrhu majitelky Evy Beránkové, která navrhuje přírodní zahrady.

Na jílovitém pozemku bylo v předchozích dobách pole. Po ukončení stavby v červenci 2020 bylo odstraněno zhutnění v okolí domu a celé místo bylo zkultivováno pomocí písku, kompostu a zamulčováno kartonem a slámou. V zahradě je výsadba všech pater. Než dospějí stromy a keře dominují zde trvalkové plochy.

 

Adresa: Kornatice 114, 33843 Kornatice (GPS: 49.65833037876575, 13.596591960826382)

Kontaktní údaje: Eva Beránková, DiS. et DiS., e-mail: berydesigner@seznam.cz , telefon: 777 953 231, web: www.beryvzahrade.czwww.instagram.com/beryvzahrade

Otevírací doba: Návštěva zahrady je možná kdykoliv během roku po předchozí telefonické domluvě. Sledujte Instagram @beryvzahradě, facebook Přírodní zahrada Kornatice nebo naše webovky, kde Vás o aktuálních akcích v zahradě budeme informovat.

 

Doplňující informace:

Vstup (1-4 osoby) – komentovaná prohlídka (30 minut) – založení zahrady, jak funguje naše zahrada, co se nám daří a nedaří, cena 500 Kč, děti zdarma, vstup přátelským psům na vodítku povolen (máme také psa)

Vstup (komentovaná prohlídka 30 minut) – 5 a více osob, cena za osobu 150 Kč, děti zdarma

 

Přednášky, workshopy a analýzy vašich zahrad s Evou Beránkovou

Témata:

Jak správně založit přírodní zahradu (principy, návrh zahrady)

Péče o stromy, výchovný a udržovací řez (základní principy, ukázka, konzultace Vašich stromů)

Trvalková kompozice v přírodní zahradě – Najděme společně rostliny a jejich nejlepší kombinace pro Vaši zahradu-výběr rostlin pro včely a motýly, výběr podle stanoviště (půdní nároky), výběr podle struktur a barevnosti, udržitelnost = patrovitost rostlin, volba mulče, výsadba, údržba

Domácí bylinná lékárna – sběr léčivých rostlin (poznávačka, druhy bylin, vhodná doba sběru, účinky, zpracování, osobní zkušenosti)

Floristický workshop (sezónní kytice, věnce)

Cena za osobu: 700 Kč/hodina, maximálně 5 lidí

 

Akce probíhají v zahradě a v ateliéru. U nás je možný pobyt za účelem inspirace, máme pokoj pro hosty s vlastní terasou, sprchovým koutem a WC. Je možné u nás i chvíli odpočinout.

Občerstvení zajišťujeme z domácích zdrojů a spolupracujeme s místními farmáři.

Date
4.12.2022
kategorie
Plzeňský kraj, ukázkové zahrady
štítky
soukromá
Follow Us

Login

Lost your password?