portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

Přírodovědná školka Rybička

Zahrada školky přírodovědné fakulty UK je schovaná až na samém konci Botanické zahrady na Slupi. Školka Rybička je ojedinělá svým přírodovědným zaměřením a v rámci kroužků a letních táborů ji mohou navštěvovat děti z celé Prahy.

Za vysokou zdí, na velice malém pozemku najdeme vše, co děti na zahradě potřebují – místo na hru a pohyb (houpačky, skluzavku, pískoviště, vodní hřišťátko), tajemná zákoutí (starý pařez, zahrádka za kamennou zídkou, dřevěná „hnízda“ ve svahu), kvetoucí a vonné rostliny (plaménky, zimolezy, šalvěje, mateřídoušky a další bylinky v celé zahradě), záhonky na pěstování (místo pro hrášek a ředkvičky, ale i rybíz, angrešt, muchovníky a aronie), místo na vyrábění a společné prožitky (stolky a lavice pod pergolou, domeček ve svahu). Svůj prostor tu mají i zvířata, ptáci a hmyz (ve školce jsou slepice ve venkovním výběhu, ven mohou také morčata a králíci. Pro hmyz je tu hmyzí domek, pro ptáky jsou přichystána krmítka, napajedlo i budky pro hnízdění).

Zahrada byla certifikována jako Ukázková přírodní zahrada v roce 2016. Založena byla podle projektu Z. Štemberové (ateliér terra florida) zahradníkem M. Bruchterem (příroda-zahrada.cz).

Adresa: Rybička PřF UK, Benátská 4, 128 00 Praha 2

Kontaktní údaje: Petra Černá, tel. 734 179 878; petra.cerna@natur.cuni.cz; http://www.skolkarybicka.cz/

Otevírací doba: pouze po předchozí domluvě a ve dnech otevřených dveří

Částka vstupného je dobrovolná. Uvítáme rovněž zeleninu pro zvířata chovaná v zookoutku přírodovědné školky (mrkev, kedlubny, brokolice, rajčata, papriky, salát, ořechy, popř. po domluvě seno, stelivo, trávu, jetel, pampelišky – vše ve vhodné kvalitě).

Zahrada je součástí mateřské školky Přírodovědecké fakulty UK. Vstup zvířatům dovolen při zachování pravidel hygieny. Do sousedící botanické zahrady Na Slupi je psům vstup zakázán.

Date
22.5.2018
kategorie
Praha
štítky
školní
Follow Us

Login

Lost your password?