portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

Školní zahrada ZŠ Krásovy domky

Zahradu tvoří velký trvalkový záhon v prostoru před školou, s řadou okrasných jabloní a přírodní jedlá zahrada o velikosti asi 1000 m², obklopená školními budovami, vše uprostřed městské zástavby. Společně s dětmi jsme vybudovali několik stanovišť – kamennou bylinkovou spirálu, suché stanoviště se sukulentními druhy trav a bylin, velký zeleninový záhon se smíšenými kulturami, keřové porosty, vřesoviště s keříky borůvek, brusinek a lesních jahod, které tvoří podrost i ovocným stromům a keřům. Při vstupu do dvora vás přivítá pás nádherných hortenzií, dominantou zahrady je „Lípa svobody“, vysazená 28. 10. 1968. Nechybí zde hmyzí hotel a ukázkový tříkomorový dřevěný kompostér. Relaxovat můžete na lavičkách nebo v otevřeném zahradním altánu sloužícím během dopoledne jako přírodní učebna.

Adresa: ZŠ Krásovy domky 989, 393 01 Pelhřimov

Kontaktní údaje: Blanka Medová, tel. 565 323 691 nebo 777 671 407; blankamedova@gmail.com; https://www.krasovy-domky.cz/

Otevírací doba: září- červen (po předchozí domluvě)

Vstupné zdarma, komentovaná prohlídka v angličtině možná po předchozí domluvě.

Zahrada je v uzavřeném prostoru školního dvora, přístupná vždy po předchozí domluvě. Kromě prohlídky je možno relaxovat na lavičkách či pod zastřešeným altánkem. Vstup psů není z hygienických důvodů možný.

Date
28.2.2019
kategorie
Vysočina
štítky
školní
Follow Us

Login

Lost your password?