portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

Třeboňská přírodní učebna

Multifunkční zahrada, která slouží jako:

  •  prostor pro objevování, poznávání, vzdělávání a setkávání i odpočinek pod širým nebem (vzdělávací programy s metodickými a pracovními listy ke stažení, pískoviště, ohniště, sezónní tee-pee, pozorovací včelí úl, modely vodních koryt s jeřábem na vodu, kadibudka, boxy a vozíčky s učebními pomůckami k zapůjčení),
  • oáza s modelovými biotopy (přírodní jezírko, písečný přesyp, květnatá louka, keřové pásy, ovocná alej, suchá zídka, aj.) a úkryty pro živočichy (hmyzí hotely, netopýří budka, ptačí budky, zimoviště pro ježky, broukoviště, krmítka, napajedla,…),
  • inspirace pro milovníky zahrad (vyvýšené a bylinkové záhony vč. ukázek méně známých druhů bylin a plodin, komposty s pozorovacími okénky,…).

Adresa: Jateční 311, 379 01  Třeboň

Kontaktní údaje: Jan Nový, tel. 725 503 563; jnovy@vydry.org; www.vydry.org

Otevírací doba: Zahrada je otevřena denně a je volně přístupná, ale je přednostně využívána pro pobyt a výuku dětských kolektivů (lesní klub, mateřské školy a školy, příměstské tábory), proto se na možnost návštěvy domlouvejte předem.

Pro běžné návštěvy je vstup volný a vstupné dobrovolné (kasička veřejné sbírky je umístěna v Třeboňské záchranné stanici pro volně žijící živočichy). Komentované prohlídky, zapůjčení učebních pomůcek, pobyt skupin a jiné aktivity mohou být zpoplatněné, proto je domlouvejte předem na tel. 725 503 563.

Date
22.7.2021
kategorie
Jihočeský kraj
štítky
výuková
Follow Us

Login

Lost your password?