portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

U Smrku

Přírodní zahrada U Smrku je komunitním projektem Spolku zahrady u smrku z.s., který vznikl v brněnské městské části Královo Pole. Od roku 2004 zahradu buduje, udržuje a provozuje, a to s vizí vybudovat fungující místo pro setkávání a pozorování přírody, které slouží široké veřejnosti i specifickým skupinám obyvatel (děti, nevidomí, handicapovaní). Zahrada je dějištěm mnoha kulturních akcí, od hudebních vystoupení po duchovně zaměřené semináře, používají ji školy, kroužky, kluby.

Zahrada je ekologicky velmi cenná, roste zde památný smrk, který má ve věku 40 let parametry stoletého stromu a v jeho ochranném pásmu probíhá přirozená reprodukce semenáčků pro obohacování genofondu lesů okolo Brna. Místo je hnízdištěm některých druhů ptáků, žije zde i mnoho živočichů a volně rostoucích rostlin v bylinném patře. Zahrada má základní vybavenost nutnou pro nejrůznější činnosti (společenský altán, kompostovací WC, studna, ohniště, cvičná louka, masážní stezka, bylinková spirála, jezírko …), zajímavý je přístřešek pod smrkem, kde je ve vánočním období umístěn slámový betlém vytvořený výtvarníkem s figurami ve skutečné velikosti. Slámové figury zvířat jsou v průběhu roku rozmístěny po celé zahradě.

Adresa: Ramešova 10, 612 00 Brno

Kontaktní údaje: Libuše Mičolová, tel. 549 244 745; smrk.o.s@seznam.cz; http://www.prirodnizahrada.wz.cz/

Otevírací doba: celoročně (při velmi špatném počasí je zavřeno); ve čtvrtek pro veřejnost: 10,00 – 17,00 hod. Po předchozí domluvě v dohodnutých termínech včetně specifického programu.

Vstup zdarma s možností dobrovolného příspěvku.

Do zahrady není povolen vstup psům, ale mohou být s někým či uvázáni před zahradou v prostoru psího výběhu.

V zahradě je možno pořádat workshopy, semináře, cvičení, koncerty, posezení u ohně, různé oslavy atd. po předběžné domluvě a s přiměřeným programem.

 

Date
24.5.2018
kategorie
Jihomoravský kraj
štítky
obecní
Follow Us

Login

Lost your password?