portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

Vrbičková zahrada MŠ Brno, Hudcova

„Vrbičková“ zahrada má vrbičkové iglů, teepee, bludiště, tunel., brány a plůtek. Dětem je k dispozici kopec, který je hojně využíván zejména v zimním období pro bobování. Chodníky jsou ze zámecké dlažby, což umožňuje jezdit na odrážedlech, dvojkolkách a koloběžkách. Velká pryžová plocha slouží k různým vystoupením dětí, ke hře florbalu, jízdě v autíčkách a házení na koš. Na zahradě mají děti i 3 „blátivé“ kuchyňky. Každá třída má svůj záhonek, o který se celoročně stará a pěstuje zde zejména zeleninu. Po celé zahradě je množství hmyzích hotelů, budek pro sýkorky, špačky, rehky, netopýry, ale máme i domek pro ježka. Součástí zahrady jsou 2 velké kompostéry, kam pravidelně denně dáváme zbytky z naší školní kuchyně. Staráme se i o svůj vermikompostér. Nechybí květnatá louka, divočina, „zelená střecha“ pro suchomilné rostliny jako přístřešek nad popelnicemi. V létě dáváme na zahradu nádoby s vodou a pítka pro ptáčky vyrobená z keramiky. Bylinkám patří bylinková spirála, ale i záhonek a truhlíky. V celém areálu je množství vyrobených dekorací, které vznikly zejména recyklací starých hrnců, pařezů a kyblíků.

 

Adresa místa: MŠ Brno, Hudcova 435/47, příspěvková organizace, 621 00 Brno – Medlánky

Kontaktní údaje: Mgr. Iva Tomášková, telefon: 533 338 311 – 2, e-mail: mshudcova@msmedlanky.cz , web: www.mshudcova.w1.cz

Otevírací doba: Prohlídka zahrady je možná kdykoliv po telefonické domluvě. Vstupné zdarma.

Doplňující informace:

Jedná se o školní zahradu pro 7 tříd MŠ.

Komentované prohlídky vede ředitelka MŠ, která mívá v MŠ semináře k EVVO (Environmentální vzdělávání, výchovy a osvěty) pro Vzdělávací institut pro Moravu – Brno a pro zájemce z řad škol a pedagogů.

Date
23.2.2023
kategorie
Jihomoravský kraj, ukázkové zahrady
štítky
školní
Follow Us

Login

Lost your password?