portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

Zahrada chutí a vůní

Naší zahradu najdete v CHKO Třeboňsko, v blízkosti hranic s Rakouskem.

Většina výsadeb je poměrně mladá (začali jsme na jaře 2008 v podstatě na zelené louce), ale i tak už je na co se dívat, a stále přibývá něco nového. Proto u nás můžete také pěkně vidět, jak taková zahrada postupně vzniká a s časem se mění.

Chceme, aby naše zahrada byla krásná nejen pro oko, ale i pro ostatní smysly. Vše se snažíme kombinovat tak, aby se rostlinám spolu dobře dařilo, ale aby také dobře vypadaly. Proto u nás nenajdete oddělenou okrasnou a užitkovou zahradu, ale vše se prolíná a vzájemně doplňuje. V zahradě jsou zakomponované také herní prvky pro děti (vrbová spirála, pískoviště na kopci, …)

Pěstujeme tradiční i méně známé druhy a odrůdy. K vidění jsou u nás staré krajové odrůdy zeleniny i ovoce (jako třeba Panenské a Míšeňské jablíčko), ale také nové a netradiční jedlé druhy (Třešeň plstnatá, Hlošina okoličnatá, Oskeruše, Hrušeň Tatarka a mnoho dalších), bylinky a kořeninové rostliny a také mnoho medonosných rostlin (pro naše včelky).

Kromě druhové a odrůdové rozmanitosti máme na zahradě i velmi rozmanité podmínky – od velmi suchých a slunných stanovišť, až po téměř celoročně podmáčenou louku.

O zahradu pečujeme s láskou a úctou k přírodě a jejím zákonitostem tak, aby se zde dobře dařilo rostlinám, živočichům a také nám :).

Adresa: Spáleniště 196, 378 07 Rapšach

Kontaktní údaje: Jitka Machová, tel. 725 240 035; nasezahradka@email.cz; http://www.nasezahradka.webnode.cz

Otevírací doba: kdykoliv během roku, ale pouze po předchozí domluvě

Domluvíme se anglicky, německy rozumíme – v případě zájmu o výklad v cizím jazyce je potřeba domluvit se předem.

Date
21.5.2018
kategorie
Jihočeský kraj
štítky
soukromá
Follow Us

Login

Lost your password?