portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio

Zahrada poznání ekocentra ČSOP

Ukázková přírodní Zahrada poznání se nachází na přilehlém pozemku u budovy Valašského ekocentra ČSOP v těsné blízkosti lesoparku v areálu bývalých kasáren ve Valašském Meziříčí.

Zahrada obsahuje řadu prvků a stanovišť, zvyšujících druhovou rozmanitost přírody – jezírko s vodními rostlinami a živočichy, hmyzí hotely, broukoviště, hromady kamenů pro plazy, ptačí budky i krmítka, starý ovocný sad, vysázeny byly naše druhy keřů i záhony trvalek, letniček, bylinek, zeleniny i obilnin, založena byla i květnatá louka. Díky pestrému prostředí žije na zahradě spousta živočichů. Z dalších zajímavostí zde návštěvníci naleznou např. expozici ptačích budek, geologickou expozici, ukázku říčního náplavu a regulovaného a přírodního toku řeky Bečvy, expozici beskydských dřevin, stínomilných a jedovatých rostlin, pařez 90 let starého smrku s expozicí Jak slyší strom, včelí kláty i hnízdní podložku pro čápa bílého. Zahrada je doplněna naučnými tabulemi bezobratlých živočichů, plazů a obojživelníků i expozicí Stopy a stopní dráhy savců Beskyd včetně odlitků stop. Atraktivitu zahrady zvyšují také dřevořezby živočichů od profesionálního řezbáře. Pro relaxaci dětí zde byla vytvořena přírodní herna, vrbová chýše i bludiště, v postaveném týpí je možno rozdělat ohýnek a opéct buřta.

Zahradu využívají pracovníci ekocentra k celoroční environmentální výchově a osvětě, probíhají zde výukové programy pro děti z mateřských a základních škol, praxe studentů středních a vysokých škol, nejrůznější osvětové akce. Veřejnost si může zahradu prohlédnout při individuálních i komentovaných prohlídkách.

Adresa: Severomoravské regionální sdružení ČSOP – Valašské ekocentrum, Šafaříkova 555, 757 01 Valašské Meziříčí

Kontaktní údaje: Mirek Dvorský; tel. 728 585 009; mirek.dvorsky@ochranci.cz; http://www.ochranci.cz

Otevírací doba: denně / v pracovní dny od 10.00 – do 15.00 hod a od dubna do října první víkend v měsíci (sobota-neděle) od 10.00 do 17.00

  • vstupné – individuální prohlídka – vstupné dobrovolné
  • komentované prohlídky po domluvě – minimální počet 10 platících dospělých osob – vstupné dospělí 50,- Kč, děti 6-15 let, ZTP 10,- Kč, rodinné vstupné 100,- Kč
  • možnost vstupu psů na vodítku
  • herní prvky pro děti – vstup dětí jen s dospělým doprovodem, který za bezpečnost dětí zodpovídá
  • možnost komentované prohlídky s anglicky mluvícím tlumočníkem za příplatek 50,- Kč na osobu

 

Date
6.8.2020
kategorie
Zlínský kraj
štítky
výuková
Follow Us

Login

Lost your password?