Zahrada u Dobro-mysli

Zahrada je druhé desetiletí obdělávána jako přírodní zahrada na pronajatém pozemku bývalé školky města České Budějovice. Za tuto dobu se podařilo vytvořit malebnou oázu uprostřed sídliště. Prvky rozdílných biotopů se staly domovem mnoha živočichů: jezírko – žáby, čolci, bezobratlí. Kamenné stavby – suchá zídky, bylinková spirála, miniterásky, sluneční pasti – v zahradě hostí divoké včely, střevlíky, ještěrky a ve stinných částech od srpna přezimují čolci. Záhony medonosných trvalek, kvetoucích šalvějí a levandulí lákají čmeláky, včely, pestřenky a motýly. V zahradě se pěstuje zelenina ve smíšených záhonech s bylinkami a jednoletkami, staré odrůdy jahod a divokých rajčat. Ovocné stromy zastupují staré odrůdy jabloní, mišpule, kdoule, třešně ptáčnice a meruňka – pěstovaná s podsadbou bylinek a zeleniny. Bobuloviny pěstujeme také, většinou rané odrůdy rybízu, angreštu a aronie. V biotopu vřesoviště pravidelně dozrávají borůvky, lesní jahody a později brusinky. V zahradě si přijdou na své i děti. Z přírodních prvků jim nabízíme: duté kmeny k prolézání a skákání, vrbové týpí, smyslový chodníček, zvonkohru, pískoviště, houpačku a možnost pozorovat pestrý život na přírodní zahradě.

V zahradě probíhají výukové programy pro žáky mateřských a základních škol – je tedy takovou přírodní učebnou pro děti. Zahrada je volně přístupná ve všedních dnech od 8:00 do 16:00. V jiném čase je možné zahradu navštívit po telefonické nebo emailové domluvě.

Adresa: Jizerská 4, 370 11 České Budějovice

Kontaktní údaje: Tomáš Smrž, tel. 777 248 511; info@cegv-cassiopeia.cz; https://ekocentrumcb.cz/

Otevírací doba: Zahrada je volně přístupná ve všedních dnech od 8:00 do 16:00. V jiném čase je možné zahradu navštívit po telefonické nebo emailové domluvě.

Bez vstupného, pokud nebude průvodce, s průvodcem vstupné: 50 Kč – dospělý, 20 Kč – dítě

Vstupné pro cizojazyčné návštěvníky: cena jako výše + cena překladatele

 

kategorie
Jihočeský kraj
štítky
výuková

Login

Lost your password?